Zbiorniki

columbus_cristall

Zbiorniki podziemne serii Cristall? i Columbus
Wszystkie zbiorniki są seryjnie wyposażone w szyb z nakładką teleskopową o regulowanej wysokości. Regulacja kąta nachylenia nakładki teleskopowej do 5° pozwala dostosować położenie pokrywy do ukształtowania terenu. Szyb do zbiornika CRISTALL? jest regulowany w zakresie 47 ? 95 cm, a do zbiornika COLUMBUS w zakresie 22 ? 70 cm poprzez skrócenie. Istnieje możliwość przedłużenia szybu o 10 cm przy pomocy teleskopowej nakładki pod pokrywę. Forma zbiorników została tak zaprojektowana, aby były one w stanie znosić obciążenia dynamiczne wywołane ruchem samochodów osobowych. Ponadto stabilna konstrukcja umożliwia posadowienie zbiorników poniżej poziomu wód gruntowych ? w przypadku CRISTALL? do 50 cm, w przypadku COLUMBUS do 80 cm (przykrycie gruntem min. 80 cm).
Zbiorniki nie są zgrzewane, lecz wykonane z jednej formy, co zapewnia długotrwałą szczelność. Polietylenowe ściany zbiorników charakteryzują się wysoką gładkością, co ułatwia ewentualne czyszczenie zbiorników w trakcie eksploatacji.

herkules-podziemny

Zbiorniki podziemne Herkules
Zbiornik Herkules można instalować zarówno pod ziemią jak i na ziemi. Dzięki swojej konstrukcji daje się szczególnie łatwo transportować. Montaż zbiornika odbywa się na placu budowy poprzez wstawienie w środek rury wzmacniającej ? 160, założenie uszczelki na krawędziach styku obu połówek oraz zabezpieczenie połączenia klamrami. System można rozbudowywać łącząc ze sobą kilka zbiorników w zależności od potrzebnej objętości. Zbiornik jest również dostępny w wersji do rozsączania wody deszczowej.

zbiornik-podziemny-rondus

Zbiorniki podziemne Rondus
?Zbiornik Rondus został zaprojektowany do stosowania w warunkach wysokiego poziomu wód gruntowych. Jego konstrukcja pozwala na posadowienie całej bryły zbiornika poniżej poziomu wód gruntowych bez dodatkowych dociążeń. Dla zrównoważenia siły wyporu należy jedynie przykryć zbiornik min. 80 cm warstwą gruntu i zakotwić zbiornik przy pomocy geowłókniny TS50 (gramatura 200 g/m2), tj. przykryć zbiornik pasem geowłókniny, który będzie zachodził również na boki zbiornika, dno wykopu i częściowo na skarpę. Geometria i grubość ścian zbiornika czyni go odpornym na deformacje pod wpływem siły wyporu nawet jeżeli zbiornik jest zupełnie pusty.

Zbiorniki naziemne służą do zbierania wody z rur spustowych odprowadzających wodę z rynien na zewnątrz budynku. Podłączenie wykonuje się przy pomocy węża lub rury ? 50 do zbieraczy wody zainstalowanych na pionach spustowych.

Zbiornik 210l okrągły
zbiornik-2010-1
Zbiornik Toskana 300l okrągły
zbiornik-2010-2
Zbiornik Sahara prostokątny
zbiornik-2010-3
Zbiornik ogrodowy 1000l1000l-garden
Kolor ciemnozielony. Wyposażony w przejrzysty wąż, który służy również jako wskaźnik poziomu wody.
Materiał: PE.
Wymiary: dł. 105 cm x szer. 77 cm x wys. 174 cm
Waga: 34 kg

Zbiornik kolumnowyzbiorniki-kolumnowe
Zbiornik posiada uformowany gwint 3?4? pod zawór mosiężny, oraz powierzchnię na wykonanie otworu w celu podłączenia przewodu.
Materiał: PE.
Zbiorniki kolumnowe dostępne są w kolorach: beż piaskowy, kamienno-szary, ciemnozielony.

Zbiornik Amfora 300l i 500lamfora
Uformowany gwint 3?4? pod zawór mosiężny oraz gotowy otwór ? 50 do podłączenia rury od zbieracza wody.
Kolor: gliniany; Materiał: PE.
Wymiary: wys. 129cm/D 68cm (300l); wys. 150cm/D 80 cm (500l)
Waga: 12kg (300l); 17kg (500l)

Zbiornik naziemny ? Herkules 1300lherkules-naziemny
Zbiornik składa się z dwóch połówek do złożenia w momencie instalacji. Przed złożeniem, w specjalnie uformowanych wgłębieniach na stykach obu części należy ułożyć uszczelkę. Obie połówki należy następnie zacisnąć klamrami.
Kolor: zielony; Materiał: PE; Wymiary: wys. 156cm/D 118 cm; Waga: 26kg

Zbiornik naścienny SLIM 300lslim-nascienny
Zbiornik jest standardowo wyposażony w kranik plastikowy oraz wkręty do przymocowania zbiornika do ściany.
Kolor: beż piaskowy
Materiał: PE
Wymiary: szer. 580mm (przód) x dł. 370mm (bok) x wys. 1820mm. Średnica pokrywy na wierzchu 18cm. Waga: ok 16kg